Highland Angel
Chovatelská stanice West Highland White Terrier

Standard WHWT
Plemeno: West Highland White Terrier
Skupina: Teriéři
Země původu: Velká Británie
Velikost a hmotnost: výška v kohoutku asi 28 cm, hmotnost mezi 8 a 10 kg
Celkový vzhled: malý, robusní pes se silnou stavbou těla, s rovným hřbetem a svalnatými končetinami, v náležité míře vykazuje znamenité spojení síly a aktivity
Povaha: aktivní, hravý a houževnatý pes, veselý a přátelský společník, ostražitý, čilý a odvážný
Ostrstění: bílé barvy, dvojí srst se skládá z krycí drsné srsti zhruba 5 cm dlouhé, bez zvlnění a z podsady, která je měkká, krátká a přiléhavá
Pohyb: volný, přímý a celkově lehký
Hlava: Lebka je lehce vyklenutá, hlava s hustou srstí. Smí být nesena nanejvýše v pravém úhlu k ose krku. Nos je černý a poměrně velký, nesmí přečnívat dopředu. Oči mají být štřední velikosti, posazené daleko od sebe a co nejtmavší, s bystrým a inteligentním výrazem, hledící zpod nápadného obočí. Uši jsou malé, vzpřímené, končící špičkou a jsou pevně neseny. Zuby jsou v poměru k velikosti psa velké, s pravidelným nůžkovým skusem, to znamená, že horní zuby těsně překrývají spodní zuby a jsou kolmo vsazené do čelistí.
Krk: Musí být dostatečně dlouhý, aby umožnil požadované nasazení hlavy. Je svalnatý, postupně se rozšiřující k základně a plynule přecházející do hezky šikmých ramen.
Tělo: Kompaktní, rovný hřbet, široká a silná bedra.
Ocas: Nezkracuje se, je dlouhý 12,5 až 15 cm, pokrytý drsnou a hustou srstí. Ocas je pokud možno co nejrovnější, nesený čile, nikoli však přetočený nad hřbet.
Končetiny: Přední končetiny jsou krátké a svalnaté, pokryté krátkou hrubou srstí. Lokty těsně a umožňují volný pohyb hrudních končetin, souměrný s osou těla. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté a široké v horní části. Běhy jsou krátké, svalnaté a šlachovité. Stehna mají být velmi svalnatá a nemají stát daleko od sebe. Končetiny mají mít správné zaúhlení a mají být postaveny pod tělem. Přední tlapky jsou větší než zadní, pokryty krátkou srstí, mají zakulacený tvar s tlustými polštářky. Zadní tlapky jsou rovněž opatřeny tlustými polštářky. Dává se přednost černým polštářkům a drápům.